EFT چیست؟

در زبان فارسي EFT يعني تكنيك رهايي ذهن، احساسات مخرّبی که به مرور زمان در ذهن ما انبار شده را تخلیه می‌کند.

 

سوالات متداول

چرا ما نیاز داریم این احساسات تخلیه شوند؟
احساسات مخرب باعث مسدود شدن کانالهای انرژی در بدن ما میشوند و از چرخش طبیعی انرژی در بدن ما جلوگیری میکنند، همین مسدودیت کانال‌ها باعث انواع بیماری‌های جسمی‌ و روحی‌ در ما می‌شود.
چه ناراحتی‌ هایی را می‌توان با EFT ریشه کن کرد؟!
انواع بیماری‌های جسمی‌ مانند بیماری قلبی، مغزی، کلیوی، فشار خون بالا، دیابت، استخوان درد، زخم معده و …
چه مشکلات روحی را می‌توان با EFT ریشه کن کرد؟!
مثل افسردگی، وسواس، اعتماد بنفس پائین، انواع ترس‌ها، اختلالات جویدن ناخن، کندن موهای سر و ابرو، اعتیاد، اضافه وزن و چاقی، غلبه بر آزار خاطرات تلخ گذشته و …
آیا می‌توان مشکلات مالی را هم با EFT ریشه کن کرد؟
بله، حتی مشکلات مالی که با از بین بردن باورهای محدود میسر میشود را در زمانی‌ بسیار کوتاه (گاهی اوقات در چند دقیقه) ریشه کن می‌کند.
این تکنیک به چه شکل انجام میشود؟!
پایهٔ آن کمی‌ شبیه به طبّ سوزنی است که بجای استفاده از سوزن، از انگشتان دستتان استفاده می‌کنید و به نقاط انتهای انرژی که اکثر آنها در صورت است ضربات آرامی وارد و همزمان جملاتی در رابطه با بیماری را تکرار می‌کنید که باعث باز شدن کانالهای انرژی بدن شما و درمان بیماریتان میشود.
آیا انجام این تکنیک راحت است؟!
انجام این تکنیک به حدی ساده است که شما با آشنایی اولیه از آن میتوانید شخصاً برای بیماری‌های ساده‌ی خود از آن کمک بگیرید.
آیا این تکنیک مورد اعتماد است؟!
تکنیک EFT سالهاست که در اروپا و بیشتر در آمریکا مورد استفاده قرار می‌گیرد و میلیونها انسان را بطور طبیعی و بدون دارو از شر بیماری‌های مختلفی‌ که درمان آن به بن‌بست خورده نجات داده است.


هدف از جمله سازي در اي اف تي اين است که مشكل فرد طوري مطرح شود كه اختلال اوليه انرژي فرد را تحريك کند و سپس با ضربات اي اف تي آن اختلال را از بین ببرد.

نحوه جمله سازی برای مشکل

 

نحوه نمره دادن به مشکل از ۰ تا ۱۰ :
عدد صفر یعنی هیچ احساس بدی ندارم بهش
عدد ده یعنی شدید ناراحتم
اولین عددی که به ذهنتون مییاد شدت مشکل است
بعد قرار دادن مشکل درجمله:
“با وجود اینکه….مشکل را دارم ولی خودمو می‌بخشم و میپذیرم من خودمو تایید میکنم همینطور که هستم خودمو دوست دارم”
بعد زدن ضربه به نقاط
و گفتن جمله همزمان با زدن ضربه
بعد نمره دادن به مشکل
تکرار مراحل بالا تا رسیدن شدت احساس به عدد صفر

نخاع بی نوازش خشک می شود. نوازش ها می توانند معجزه كنند تماس بدنی، تحسین، نوازش های مثبتی مثل لبخند زدن، گوش دادن، گرفتن دست ها، یا گفتن جمله دوستت دارم، در طرف مقابل احساس خوب بودن ایجاد می کنند. به این نوازش ها ” کرک های گرم” نیز می گویند.

نوازش های منفی، بجا آوردن های دردناکی مثل زخم زبان زدن، تحقیر کردن، سیلی زدن، توهین کردن، یا جملاتی چون از تو متنفرم هستند. به این نوازش ها، ” خارهای سرد” می گویند. نوازش منفی در طرف مقابل احساس غیر خوب بودن ایجاد می کند. با این حال حتی این نوازش های نا خوشایند هم می توانند جلوی خشک شدن نخاع را بگیرند. به همین دلیل آدم ها نوازش منفی را به نوازش نشدن ترجیح می دهند…